Uwaga na fałszywe wiadomości !

Dodano: 30/12/2015 15:15

Dostaje od naszych klientów coraz więcej zgłoszeń dotyczących niebezpiecznych wiadomości email. Wiele osób otrzymuje na swoje skrzynki pocztowe wiadomości opatrzone nazwą naszej firmy, nazwiskami właścicieli i danymi adresowymi. W treści tych wiadomości można znaleźć informacje o wygranych nagrodach, o nowych promocjach, czy zachęte do wypełnienia ankiety itp. Wiadomości te mogą również przyjmować charakter wyskakujących okienek na stronach internetowych.

Wszystkie te wiadomości są fałszywe – jest to tzw. SPAM. W żadnym wypadku nie należy klikać w odnośniki zawarte w takie wiadomości, a w szczególności prosimy nie podawać swoich numerów telefonów i nie wysyłać wiadomości SMS na numery podane w wiadomości. Wysłanie SMS’a często jest równoznaczne z aktywacją płatnej subskrypcji, która może pobierać opłaty z naszego konta.

Firma multiNET nie jest nadawcą tego typu wiadomości i nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe powstałe na skutek otwarcia fałszywych odnośników, wysłania SMS’a czy podania swojego numeru telefonu.

W celu zabezpieczenia się przed niechcianym SPAMem zalecamy zainstalowanie jednego z narzędzi blokujących niechciane treści: Narzędzia blokujące SPAM
Należy pamiętać, że nic nie uchroni Państwa lepiej, niż zdrowy rozsądek, dlatego apelujemy o rozwagę i uważne czytanie treści wiadomości.

spam